تبلیغات
غمستان - بیستم جمادی الثانی سالروز ظهور نور حضرت زهرا سلام الله علیها مبارک باد.

بیستم جمادی الثانی سالروز ظهور نور حضرت زهرا سلام الله علیها مبارک باد.

یاعلی علیه السّلام مدد

بیستم جمادی الثانی سالروز ظهور نور مبارک حضرت صدّیقه طاهره سلام الله علیها مبارک باد.در چنین روزی نور مبارک حضرت حوراء انسیه، عذراء بتول، ام ابیها، حضرت فاطمه زهرا علیهما السلام در سال پنجم بعثت در مکه مکرمه به ظهور فرمودند.(1)

در شب معراج خداوند سیبی به حضرت پیامبر (صلی الله علیه وآله) هدیه داد که از عظمت خلقت و بوی و رنگ و زیبایی آن ملائکه تعجب کردند.

خداوند امر فرمود تا پیامبر (صلی الله علیه وآله) آن را میل کنند.
هنگامی که حضرت آن سیب را شکافت نوری از آن درخشید. جبرئیل (علیه السلام) عرض کرد: یا رسول الله (صلی الله علیه وآله) تناول بفرمایید که این نور منصوره فاطمه (سلام الله علیها) دختری است که از صلب شما خارج می شوند. (2)
در بعضی روایات است که از رطب بهشتی هم خاتم الانبیا (صلی الله علیه وآله) میل فرمودند.

پیامبر (صلی الله علیه وآله) به امّ المؤمنین حضرت خدیجه (علیها السلام) فرمودند: جبرئیل(علیه السلام) به من بشارت داد که این مولود دختر است و او موجودی پاک و با برکت است. خداوند متعال نسل و ذریه مرا از او قرار می دهد و از نسل او امامانی درامت قرار خواهد داد که بعد از پایان یافتن وحی او جانشینانش در روی زمین باشند. در هنگام ظهور حضرت صدّیقه (سلام الله علیها) نوری از وجودشان درخشید که تمام خانه های مکه را روشن کرد و این نور در شرق و غرب درخشش نمود. بانویی که در خدمت حضرت خدیجه خاتون سلام الله علیها بود از حضرت فاطمه (سلام الله علیها) خواست سخنی بفرمایند.

ایشان نیز فرمودند: "اشهد ان لا الله الا الله وان ابی رسول الله (صلی الله علیه وآله) سید الانبیاء و ان بعلی سیدالاوصیا و ان ولدی سادة الاسباط " . " گواهی می دهم که جزالله خدایی نیست، و پدرم فرستاده خدا و سرور پیامبران است و شوهرم سرور جانشینان و فرزندانم آقای نوادگان و اسباط هستند."

منابع:

1- کافی: ج 1 ص 458. کشف الغمة: ج 1 ص 449. بحارالانوار: ج 43 ص 6،8، 9. ج 95 ص 196. ج 97 ص 199.

2- بحارالانوار: ج 43 ص 18. تفسیر فرات کوفی: ص 321
موضوع: حضرات آل الله علیهم صلوات الله، تقویم شیعه،
برچسب ها: ظهور، حضرت زهرا سلام الله علیها، مولا، امیرالمؤمنین علیه السّلام، حضرت، رسول خدا صلّی الله علیه و آله، امّ المؤمنین،
[ یکشنبه 31 فروردین 1393 ] [ 08:27 ب.ظ ] [ کلب الحسن علیه السّلام ]