تبلیغات
غمستان - شفای چشم آیت الله بروجردی به برکت گِل پای عزاداران امام حسین (علیه السلام)

شفای چشم آیت الله بروجردی به برکت گِل پای عزاداران امام حسین (علیه السلام)

شیخ لطف الله صافی گلپایگانی خاطره ای را از مرحوم آقای بروجردی نقل میکنند :

این معجزه را چندین بار از زبان  مرحوم بروجردی شنیده‌ام که تعریف می‌کردند.هیئتی بود در بروجرد که افراد این هیئت سر تا پای خود را گِل‌آلود می‌کردند و با این شکل و شمایل به عزاداری در مصیبت حضرت سید الشهدا علیه السلام می‌پرداختند.

حضرت آقای بروجردی در یکی از سال‌ها که اتفاقاً چشمشان اذیت می‌کرد و در این مراسم شرکت کرده بودند، در حالی که مراسم به قوت خود برقرار بود، مقداری از گِل خشک شده‌ی عزاداران را به چشم خویش مالیدند.

به برکت عزاداری بر امام حسین علیه السلام این گِل، چشم مبارکشان را شفا داد به طوری که تا آخر عمر کتابهایی نظیر جواهر را به راحتی می‌خواندند.

حضرت آقای صافی در دیدار با مدیران رادیو معارف می گوید:

...اگر بخواهیم پایه نظام و حکومتمان را مستحکم کنیم که برقرار بماند باید این پایه‏های اصلی، اساسی و اعتقادی مردم و همه این شبهاتی که هست پاسخ دهیم. مخصوصاً راجع به حضرت ولی عصر و این که مردم آشنا به وجود مقدس ایشان باشند و ایشان را فراموش نکنند. «مرحوم بروجردی» گاهی سفارش می‏کردند که در منبرها یادتان نرود همیشه اسم حضرت را ببرید؛ به هر مناسبتی نام حضرت را یاد کنید و مردم را به یاد حضرت بیندازید که بدانند رعیت حضرت‏اند و نعمت‏های خدای متعال از سوی حضرت به ما می رسد و ما واقعاً باید که در این دوره غیبت از حضرت الهام بگیریم و درمقام کسب رضایت ایشان باشیم. كارهایمان، مملكتمان، نظاممان، دانشگاهمان، مدرسه‏مان، همه جا باید جوری باشد كه موجب خشنودی امام زمان (عج) شود. این انحرافاتی كه هست اینها خیلی خطرناك است، و این برنامه‏هایی كه شما دارید در مقابل آنها امیدواریم كه بتوانیم این وظایف را به نحو احسن انجام دهید....

ایشان در آخرین جلسه درس خارج فقه خود قبل از تعطیلات تابستانی فرمودند:

 به جای کرامت‌ها از فعالیت‌های علما بگویید.

مرحوم بروجردی گفتند که دیدم اشخاصی می‌آیند و سوالات خاصی از امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و رابطه‌ی با ایشان مطرح می‌کنند و کنجکاو شدم و پس از بررسی متوجه شدم کسی که خود را بسیار متدین معرفی کرده، آمده است و در میان برنامه‌ی دعای ندبه که برگزار می‌کند ایجاد شبهه می‌کند و بدین وسیله افکار و عقاید خود را بین مردم القا می‌کند. ایشان فرمودند که من تکلیف خود دانستم و یک ماه مبارک رمضان فقط به صحبت پیرامون این مطلب پرداختم تا بتوانم مردم را نسبت به موضوعات مطرح شده آگاه کنم....

منبع: پایگاه اطلاع رسانی شیخ لطف الله صافی گلپایگانی( مد ظله العالی)

موضوع: اخبار، حضرات آل الله علیهم صلوات الله،
برچسب ها: تربت، بروجردی، صافی، گلپایگانی، مرجع، عزاداری، امام،
[ شنبه 15 آذر 1393 ] [ 08:49 ق.ظ ] [ کلب الحسن علیه السّلام ]